FAKT24


sviatok má , zajtra

  CHYSTAJÚ ZÁCHRANU

  Vybuchujúci Samsung hľadá záchranu! Pripravuje revolučné véčko!

  12.11.2016 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Samsung má vážne problémy kvôli vybuchujúcemu mobilu Note 7 a automatickým práčkam, ktoré majú rovnaký problém. A tak prichádza s radikálnym plánom na záchranu. Ide o revolučný dizajn vyklápacieho mobilného telefónu.

  Samsung lupa
  Vývojárske oddelenie Samsungu už finišuje s výrobou ohybného displeja. | Archív Fakt24.sk

  Samsung chce ponúknuť riešenie pre ľudí, ktorí chcú mobilný telefón s veľkým displejom ale nechcú po vreckách nosiť veľké zariadenie. Mobil by bol jednoducho veľký ohybný displej, ktorý sa bude dať preložiť na polovicu ako papier. Samsung si už podobné zariadenie dal aj patentovať.

    

   

  Podľa ETNews bude mať zariadenie 7-palcový displej, keď bude rozložené a 5-palcový displej, keď sa zloží. Zariadenie dostalo označenie smartlet a jeho výroba by mohla začať už koncom budúceho roka. Vývojárske oddelenie Samsungu už finišuje s výrobou ohybného displeja. Prvé zariadenia s ohybným displejom však Samsung ponúkne už skôr. Podľa serveru SamMobile sa prvé takéto zariadenia už testujú v Číne. Pri smartlete je však problém s tým, že pri preložení sa displej z plastu musí extrémne ohnúť. Niektorí analytici sa obávajú, že to môže spôsobiť problémy. A tie si Samsung už nemôže dovoliť.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku