FAKT24


sviatok má , zajtra

  NEBEZPEČNÉ LIETANIE

  TOTO JE ŠIALENÉ! S pilotmi to ide dolu vodou! Máme sa báť o život?

  18.12.2016 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Ak sa chystáte v najbližšom období letieť na dovolenku, tak tento článok radšej ani nečítajte. Môže vás totiž prinajmenšom vydesiť alebo vám spôsobí veľmi nepríjemné pocity počas letu.

  Lech Kaczynski pád lietadla lupa
  Podľa najnovšieho výskumu stovky pilotov aerolínií trpia samovražednými sklonmi. | Archív

  Podľa najnovšieho výskumu vedcov z Harvardu totiž až stovky pilotov aerolínií po celom svete trpia samovražednými sklonmi. Vedcov k tomuto kroku inšpirovala tragédia z marca 2015, keď pilot spoločnosti GermanWings Andreas Lubitz úmyselne narazil s lietadlom do pohoria vo Francúzsku a zabil tak všetkých 149 ľudí na palube. Práve Lubitz trpel psychickými problémami a mal samovražedné sklony.

    

   

  Podľa nového výskumu trpí samovražednými sklonmi až 4,1 percenta pilotov. Keďže na svete je približne 140 000 pilotov, tak psychické problémy má pravdepodobne až 5700 z nich. „Stovky pilotov, ktorí pravidelne lietajú bojujú s depresiami a samovražednými sklonmi bez možnosti liečenia, pretože sa obávajú negatívnych dopadov na ich kariéru,“ píše sa v správe vedcov. Teraz je rad na aerolinkách, aby sprísnili kontroly pilotov.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku