FAKT24


sviatok má , zajtra

  VEĽKÝ OBJAV

  REVOLÚCIA V MEDICÍNE! Lekári objavili účinný liek na ebolu!

  25.12.2016 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  V uplynulom roku svet vystrašila rýchlo sa šíriaca nákaza smrteľnej eboly. Reálne hrozilo, že sa zákerná choroba z Afriky rozšíri do Európy alebo USA. Lekári preto zintenzívnili výskum vakcíny. A teraz hlásia prelomový objav.

  Ebola lupa
  V uplynulom roku svet vystrašila rýchlo sa šíriaca nákaza smrteľnej eboly. | Archív

  Za posledná tri roky zomrelo v Afrike na ebolu 11300 pacientov. Výskumníci farmaceutickej firmy Merk teraz hlásia, že majú vakcínu, ktorá dosahuje ať 100-percentnú úspešnosť. Vakcínu rVSV-EBOV dostalo v Guinei 5381 ľudí a o ďalších 10 dní sa neobjavil ani jeden nový prípad nakazením eboly. To znamená 100-percentnú úspešnosť.

    

   

  Vedci sa ponáhľali s vyvíjaním vakcíny aj preto, že vírus eboly začal nebezpečne mutovať. Pri poslednej veľkej epidémii v roku 2014 sa totiž prenášal aj spermiami a materským mliekom čo sa dovtedy nestalo. Po tom, čo vakcína ukázal maximálnu ochranu pred nakazením, tím vedcov začal pracovať  na tom, aby sa čo najskôr dostala do predaja. Svetová zdravotnícka organizácia však už oznámila, že ak by sa nová epidémia objavila predtým ako nová vakcína dostane všetky potrebné povolenia, tak dostane výnimku, aby sa dostala k tým, ktorí ju potrebujú.

  | fakt24.sk

  Témy: ebola, liek
  Komentáre k článku