FAKT24


sviatok má , zajtra

  NEGATÍVNY VPLYV

  Vedci zrejme objavili príčinu dyslexie!

  26.12.2016 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Dyslexiou trpí stále viac a viac detí, ktoré majú následne vážne problémy s učením, čo môže negatívne vplývať na celý ich život.

  Dyslexi lupa
  Vedci zrejme objavili príčinu dyslexie! | Twitter

  Vedci sa domnievajú, že objavili možnú príčinu tejto zákernej choroby. Vedci skúmali skeny mozgovej aktivity u jedincov, ktorí dyslexiou trpia a na porovnanie u tých, ktorí ju nemajú. Ľudia bez dyslexie lepšie rozoznávali opakované slová a obrazy. Vedci sa domnievajú, že dyslexia sa prejavuje vtedy, keď ľudia čítajú text, pretože je to náročnejšia úloha.

    

   

  Ľudia sa celé storočia učili hovoriť, ale písaný a čítaný prejav je relatívne nové skúsenosť. Podľa vedcov sa náš mozog zdokonaľuje v čítaní neustálym opakovaním tejto činnosti. U niektorý ľudí je však táto schopnosť učenia sa obmedzená. Ich mozog jednoducho nie je schopný efektívneho samovzdelávania. U ľudí chorých na dyslexiu je znížená plasticita mozgu. Problém sa navyše prejaví iba vtedy, keď sú na mozog kladené zvýšené nároky. Lekári sa však domnievajú, že teraz keď poznajú príčinu, budú schopní dyslexiu efektívne liečiť.

  | fakt24.sk

  Témy: dyslexia
  Komentáre k článku