FAKT24


sviatok má , zajtra

  VYHODENÉ PRACHY

  Pijete po cvičení proteín? Sú to peniaze spláchnuté do záchoda, upozorňujú experti!

  27.12.2016 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Každý, kto chodí do posilňovne to určite pozná. Chlapci v značkových súpravách krátko po docvičení utekajú do šatne, kde rýchlo vyberajú drahocenné proteíny a ešte spotení si ich miešajú, aby ich užili čo najskôr.

  Pohyb cvičenie lupa
  Podľa odborníkov je užívanie proteínových nápojov zbytočné! | Facebook

  Podľa expertov však ide o zbytočné míňanie peňazí a doslova splachovanie financií v záchode.

    

   

  Vo Veľkej Británii totiž dietológovia zaznamenali zvýšený záujem o proteínové doplnky. Podľa odborníkov však zákazníkom neprinesú ten efekt, ktorý od nich očakávajú. Len v Británii má pritom trh s proteínovými doplnkami hodnotu 400 miliónov libier. Odborníci však varujú, že zákazníci sú len obeťami dobrého marketingu.

   

   

  „Ľudia žijú v omyle, že musia prijímať viac proteínov. Pritom väčšina z nás už v jedle prijíma dostatok proteínov. Potreby obyčajných ľudí v tomto nie sú nijak náročné. Viac proteínov potrebujú športovci, ale aj tá ich môžu prijať v potravinách. Pre nás, ktorí chodíme do telocvične niekoľkokrát za týždeň na hodinu a pol stačí to, čo prijímame v potrave,“ tvrdí Anna Danielsová, hovorkyňa  britskej asociácie dietológov.

   

   

  Podľa profesora Toma Sandersa  sa firmy jednoducho potrebujú zbaviť srvátkového proteínu, ktorý vzniká ako odpad pri výrobe mliečnych výrobkov. „Sú to hlúposti. Spôsob ako predať lacný produkt za veľa peňazí.“ 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku