FAKT24


sviatok má , zajtra

  VEĽKÉ BOLESTI

  Zdesená Amerika. Užívateľov marihuany ničí tajomná choroba!

  29.12.2016 15:00 / štýl google+ twitter facebook

  Američan Lance Crowder viac ako dva roky trpel silnými bolesťami brucha a zvracaním. Jeho problémy nedokázal vysvetliť žiadny lekár. Až teraz lekár z Indianapolis prišiel na to čo mu je.

  MARIHUANA lupa
  Užívateľov marihuany ničí tajomná choroba! | Archív

  „Opýtal sa ma, či som si pri bolesti dával horúce sprchy. Keď sa ma to spýtal, takmer som sa rozplakal, pretože som vedel, že pozná príčinu mojej bolesti,“ povedal Crowder. Príčinou bolesti bol napokon syndróm CHS. Trpia ním ľudia, ktorí často a dlhodobo užívajú marihuanu. Zo zatiaľ neznámeho dôvodu bolesti prechádzajú po horúcej sprche.

    

   

  Lekári zaznamenali nárast syndrómu CHS v tých štátoch USA, v ktorých bolo schválený legálny predaj marihuany. „Pacienti väčšinou viackrát navštívia pohotovosť predtým ako sa príde na dôvod ich bolestí,“ hovorí lekár. Kennon Heard. Ten je autorom štúdie, z ktorej vyplýva, že po legalizácii marihuany sa v Colorade zdvojnásobil počet pacientov so syndrómom CHS. „Je to proste niečo, s čím sme sa pred legalizáciou prakticky nestretávali. Teraz to vidíme naozaj často,“ dodal Heard. 

  | fakt24.sk

  Témy: marihuana, bolesti
  Komentáre k článku