FAKT24


sviatok má , zajtra

  ĽUDOŽRÚTI

  Chvalabohu, že vymreli. Neandertálci boli ľudožrúti!

  01.01.2017 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Belgickí archeológovia prišli s objavom, ktorý všetkých šokoval. V jaskyniach Goyet v Belgicku objavili dôkazy o tom, že neandertálci sa neživili iba jeleňmi, ale aj sebou navzájom.

  Neandertálci lupa
  Neandertálci boli podľa všetkého ľudožrúti. | Facebook

  Zjednodušene povedané zistili, že neandertálci boli ľudožrúti. Na kostrových pozostatkoch jedného dieťaťa a štyroch dospelých, ktorí žili pred 40 000 rokmi, objavili stopy po rezných ranách, ktoré naznačujú, že niekto sa snažil dosať k vnútru kostí. „Je jednoznačné, že sa tu praktizoval kanibalizmus,“ povedal belgický archeológ Christian Casseyas. Kosti neandertálcov pochádzajú z obdobia keď sa ich pôsobenie na našej planéte blížilo ku koncu a nahradil ich druh Homo Sapiens.

    

   

  Kedysi sa predpokladalo, že neandertálci vyhynuli preto, že boli príliš primitívni. Najnovšie objavy však ukazujú, že ich spoločnosť bola na svoju dobu celkom dobre vyvinutá. Starali sa napríklad o telá zosnulých a organizovali jednoduché pohreby. Mŕtvych však tiež jedli, čo okrem nálezu v Belgicku dokazujú aj objavy v Španielsku a Francúzsku. „Na kostiach sú rany, ktoré dokazujú snahy oddeliť od nich mäso. Špik sa snažili s kostí vybrať rovnakým spôsobom ako pri jeleňoch a iných ulovených zvieratách,“ dodáva archeológ Christian Casseyas.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku