FAKT24


sviatok má , zajtra

  POTOPENIE LEGENDY

  Nové objavy ako príčina skazy Titanicu. A nebol to ľadovec!

  02.01.2017 08:00 / štýl google+ twitter facebook

  Na Titanicu v roku 1912 zahynulo viac ako 1500 ľudí. Až doteraz sa za jednoznačnú príčinu skazy najväčšej výletnej lode považoval ľadovec, na ktorý Titanic narazil.

  Titanic lupa
  Skaza Titanicu možno prebehla ináč, ako sme si doposiaľ mysleli. | Facebook

  Teraz však novinár Senan Molony prišiel s novou šokujúcou teóriou. Skazu Titanicu nespôsobil ľadovec, ale obrovský požiar v útrobách lode.

    

   

  Podľa nových dôkazov v trupe lode horelo už celé tri týždne pred nehodou bez toho, aby si to niekto všimol. Tento požiar bol podľa Molonyho hlavnou príčinou potopenia lode. Molony získal nové fotografie Titanicu pred vyplávaním na osudnú cestu, ktoré urobil šéf inžinierov pracujúcich na lodi.

   

   

  Na fotografiách údajne vidno čierny pás na trupe lode, ktorý naznačuje prebiehajúci požiar v útrobách. „Pozeráme sa presne na tú časť, do ktorej narazil ľadovec a vidíme, že bola oslabená ešte pred vyplávaním z Belfastu,“ hovorí Molony. Jeho dohady o požiari podporujú aj vyjadrenia odborníkov. Stopy na trupe lode podľa nich naozaj naznačujú požiar v jednom zo skladov. Majitelia údajne o požiari vedeli, ale aj napriek tomu loď pustili na plavbu. Keď loď narazila na ľadovec, trup už bol natoľko oslabený, že pod silou nárazu skolaboval. Výsledkom bolo potopenie najslávnejšej lode v dejinách.

  | fakt24.sk

  Témy: Titanic
  Komentáre k článku