FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONIEC ŠOFÉROVANIA

  Deti narodené dnes už nebudú šoférovať, tvrdí odborník na robotiku!

  04.01.2017 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Ak máte doma čerstvo narodené dieťa, tak sa zrejme nemusíte obávať toho, že si niekedy v budúcnosti bude chcieť urobiť vodičský preukaz.

  šoférovanie lupa
  Naše deti už zrejme šoférovať nebudú. | Twitter

  Myslí si to jeden z popredných odborníkov na robotiku dánsky profesor Henrik Christensen, ktorý pôsobí v kalifornskom Silicon Valley.

   

  Mojou predpoveďou do budúcnosti je, že deti narodené dnes už nikdy nebudú šoférovať automobil.
   

   

  „Mojou predpoveďou do budúcnosti je, že deti narodené dnes už nikdy nebudú šoférovať automobil,“ tvrdí Christensen. Môže za to revolučný vývoj robotiky a autonómneho riadenia, ktoré už využívajú viaceré automobilky. Hlavným priekopníkom áut bez šoférov však v poslednej dobe je automobilka miliardára Elona Muska Tesla.

   

   

  Vývoj robotiky bude mať podľa Christensena aj ďalšie následky. Napríklad tie, že výrobné závody sa z Ázie vrátia zase do USA. Ďalším trendom je nahrádzanie robotníkov robotmi, keďže ich pozície budú plne automatizované. Riadenie áut bude podľa Christensena plne automatizované už v roku 2020 a o prácu tak prídu vodiči nákladných áut a taxikári.

   

   

  Christensen chce v Sillicon Valley vybudovať výskumný ústav robotiky, ktorý sa stane najlepším inštitútom tohto typu na svete. „Uvidíme, či sa nám nepodarí zo San Diega urobiť Robot Valley,“ dodáva Christensen.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku