FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONIEC ŠOFÉROVANIA

  Deti narodené dnes už nebudú šoférovať, tvrdí odborník na robotiku!

  04.01.2017 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Ak máte doma čerstvo narodené dieťa, tak sa zrejme nemusíte obávať toho, že si niekedy v budúcnosti bude chcieť urobiť vodičský preukaz.

  šoférovanie lupa
  Naše deti už zrejme šoférovať nebudú. | Twitter

  Myslí si to jeden z popredných odborníkov na robotiku dánsky profesor Henrik Christensen, ktorý pôsobí v kalifornskom Silicon Valley.

    

   

  „Mojou predpoveďou do budúcnosti je, že deti narodené dnes už nikdy nebudú šoférovať automobil,“ tvrdí Christensen. Môže za to revolučný vývoj robotiky a autonómneho riadenia, ktoré už využívajú viaceré automobilky. Hlavným priekopníkom áut bez šoférov však v poslednej dobe je automobilka miliardára Elona Muska Tesla.

   

   

  Vývoj robotiky bude mať podľa Christensena aj ďalšie následky. Napríklad tie, že výrobné závody sa z Ázie vrátia zase do USA. Ďalším trendom je nahrádzanie robotníkov robotmi, keďže ich pozície budú plne automatizované. Riadenie áut bude podľa Christensena plne automatizované už v roku 2020 a o prácu tak prídu vodiči nákladných áut a taxikári.

   

   

  Christensen chce v Sillicon Valley vybudovať výskumný ústav robotiky, ktorý sa stane najlepším inštitútom tohto typu na svete. „Uvidíme, či sa nám nepodarí zo San Diega urobiť Robot Valley,“ dodáva Christensen.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku