FAKT24


sviatok má , zajtra

  MEIN KAMPF

  Šok z Nemecka. Hitler prerazil na čelo rebríčkov!

  05.01.2017 18:00 / štýl google+ twitter facebook

  Hitler je v Nemecku opäť populárny. Dokonca sa dostal do čela rebríčkov predajnosti kníh. Za uplynulý rok sa totiž predalo až 85 000 kópií Hitlerovej knihy Mein Kampf (Môj boj). Predaj vysoko presiahol očakávania vydavateľa.

  Mein Kampf lupa
  Hitlerov Mein Kampf trhá rekordy predajnosti. | Twitter

  V Nemecku predaj knihy, ktorá nabáda k nenávisti, povolili iba pred rokom. Vydavateľ  Andreas Wirsching priznal, že ho predaj Hitlerovho anti-semitského manifestu prekvapili. Kniha sa síce nechytá na predaj beletrie, ale v rámci akademických kníh ide o bestseller. Navyše jedno vydanie Mein Kampfu stojí až 58 eur.

    

   

  Koncom tohto mesiaca sa do predaja dostane už 6. vydanie knihy, ktorá je vybavená bohatými poznámkami, aby sa vysvetlili všetky vyjadrenia vodcu nacistického Nemecka. Viacero historikov v poznámkach vysvetľuje kontext Hitlerových vyjadrení. Mein Kampf začal pôvodne vyhcádzať v roku 1925. Skutočnej popularity sa dočkal až po nástupe Hitlera k moci, keď sa z neho stala povinná literatúra pre členov Hitlerovej strany NSDAP. Predaj knihy vtedy zaisťoval bohatstvo aj samotnému Hitlerovi, keďže mal podiel zo zisku.

  | fakt24.sk

  Témy: hitler, mein kampf
  Komentáre k článku