FAKT24


sviatok má , zajtra

  LETNÉ PRÁZDNINY

  Máte malé deti a neviete, čo s nimi cez letné prázdniny? Vyskúšajte tieto veci

  12.07.2017 16:06 / štýl google+ twitter facebook

  Rodičia, ktoré majú malé ratolesti sa počas leta môžu s dovolenkou veľmi často rozlúčiť. Pre deti je to samozrejme obrovská radosť, ale rodičia musia naďalej pracovať. Z tohto dôvodu sa snažia najmä v predstihu si zariadiť všetko potrebné k tomu, aby mali o svoje deti postarané. Ak ste to nestihli, máme niekoľko nápadov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

  Zabavte svoje deti o prázdninách lupa
  Zabavte svoje deti o prázdninách | Shutterstock

  Súkromné zariadenia pre najmenších

  V lete sú tieto zariadenia niekedy využívané viac ako počas bežného školského roka, pretože nie všetky štátne inštitúcie tohto charakteru fungujú celé prázdniny. Deti pracovne vyťažených rodičov sa potom umiestňujú do zariadení, ktoré nie sú vždy a vo všetkom podporované štátom. Komfort a pohodlie klasiky tým však neutrpí, niekedy práve naopak.

     

  Presne tak funguje Súkromná materská škola Trenčín, ktorá poskytuje už 15 rokov deťom a ich rodičom nie len opateru. Je zaradená do siete škôl a školských zriadení MŠ SR, čo znamená, že si musí plniť niekotré štandardné povinnosti aj zo Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie.

   

  Dostatok priestoru pre hry

  Tento spôsob je nutné využiť v prípade, že predsa len nemáte dostupné zariadenie, kde by sa o vaše dieťa postarali. Tiež to môže byť z finančných dôvodov, ktoré jednoducho nepustia. Tu sa využívajú starí rodičia a v krajnom prípade priatelia. Riešením môže byť aj to, že týždeň strávite spolu ako rodina a zvyšok času pokryjete z dovolenky striedavo vy, manžel a postupne ostané blízke osoby.

   

  Množstvo priestoru na hry a originálne využitie energie. To si musíte premyslieť už dopredu, pretože malé dieťa v predškolskom veku sledovaním televízie na celý deň nezabavíte. Voľba hračiek pre deti, s ktorými sa budú hrať je tiež veľmi dôležitá. Niektoré sa postarajú o ich rozvoj a iné zasa o vyplnenie času.

   

  Pravidelný pohyb

  Musíte dopriať aj svojim deťom. V prvom rade je to nutné pre zachovanie zdravého životného štýlu a návykov dieťaťa do budúcna. Potom je to energia, ktorej majú malé deti na rozdávanie.

   

  Netvrdíme, že ich máte brať so sebou do posilňovne. Niekedy postačí pobyt v prírode, výlet na malú turistiku, spoločné súťaže na dvore rodinného domu, kde môžete mať umiestnenú trampolínu. Tá sa teší u dnešných detí naozaj veľkej obľube a je to veľký pomocník v tom, ako na niekoľko minút zabaviť vaše dieťa.

   

  Kvalitný odpočinok je základ

  Nezabudnite na to, že stratenú energiu musia deti niekde znova načerpať. Na tieto účely najlepšie slúži kvalitný spánok, ktorého by malo byť naozaj dostatok, a to aj počas dňa. Pohodlie a komfort v detskej postieľke vytvoria Disney obliečky, ktoré svojim prevedením a  originálnou potlačou zaujmú aj samotné deti.

   

  Tiež by to mala byť kvalitná strava bohatá na vysoký obsah vitamínov a výživných látok. Nakoniec nezabudnite na prejavy lásky a citov, ktoré deťom pomáhajú v ich zdravom vývoji asi najviac. Sú to malé bytosti, o ktoré sa predsa musí niekto aj počas letných prázdnin veľmi dobre postarať, pretože samé na to nemajú ešte predpoklady.

  Max | fakt24.sk

  Témy: deti, prázdniny
  Komentáre k článku