FAKT24


sviatok má , zajtra

  CESTA K ÚSPECHU

  V čom spočíva výber dobrého investora?

  16.07.2017 02:08 / štýl google+ twitter facebook

  To vám zrejme neprezradí ani ten najlepší obchodník, ktorý si na takomto spôsobe veľmi dobre zarába. Vždy je to o šikovnosti, niekedy dobrom nápade a využívaní dostupných informácií. Ak predsa len poznáte všetky dôležité prostriedky k dosiahnutiu úspechu touto metódou, mali by ste niekde začať.

  Výber dobrého investora lupa
  Výber dobrého investora | Shutterstock

  Kde to bude najlepšie?

  Po rebríku úspešnej kariéry sa postupuje zvyčajne zdola na hor a preskakovať jednotlivé stupne sa príliš nevypláca, pretože človek môže spadnúť a utŕžiť porážku. Spôsobené to môže byť tým, že pri vynechaní jednotlivých častí nemá informácie, ktoré tam mohol získať. To sa vám hodí pri informáciách do čoho rozumne investovať.

   

  Oslovte externú osobu

  Máte skvelý podnikateľský zámer, ale zrejme vám chýbajú financie na jeho realizáciu? To je veľmi častý problém začínajúcich podnikateľov, pretože k založeniu spoločnosti je väčšinou potrebný základný kapitál.

    

  Jeho výška je pri právnej forme s.r.o. stanovená na 5000 €, čo je v prípade jedného spoločníka potrebné splatiť pred zápisom do obchodného registra naraz. Pokiaľ sa vám podarí zohnať dobrého investora, neskôr si môžete dovoliť aj zakúpiť kancelársky nábytok presne podľa vašich potrieb.

   

  Neskôr môžete využiť aj formu úveru

  Využívanie pomoci externého investora je veľmi častá forma podnikania a niekedy je to aj forma uzatvorenia dohody o  tichom spoločenstve v podniku. Ak sa potom rozhodnete rozšíriť svoju dielňu a nakúpiť pár strojov s dobre fungujúcimi polyuretánovými kolieskami, vystačíte si s bankovým úverom. V tomto prípade nebudete na nikom závislí a zodpovedáte sa maximálne len banke.

   

  Musíte spĺňať všetky predpoklady

  V prípade, že sa rozhodnete pre konkrétneho investora, musíte myslieť na to, že je nutné, aby sa mu aj váš projekt a podnikateľský plán naozaj páčil. Mala by tam byť tiež veľká miera istoty a zodpovednosti, preto sa nesmiete čudovať, keď bude o vás dotyčná osoba chcieť vedieť všetko a informovať sa, aké spôsoby fakturačného riešenia plánujete vo firme využívať.

   

  Dôležité je si veriť

  Tiež si musíte dobre svoj zámer pripraviť a odprezentovať. Investor je väčšinou obchodníkom, ktorý nemá dostatok času, preto ho musíte zaujať a upútať veľmi rýchlo a jednoducho. Postačí vám prepracovaná prezentácia a samozrejme, že všetky potrebné informácie musíte mať v hlave. Investor musí mať istotu, že sa v tom všetkom vyznáte a naplno sa tomu budete venovať stále a nie len počas víkendov. Investor potrebuje vidieť aj reálne čísla, pretože nadhodnoteným očakávaným tržbám ťažko uverí. Toto všetko musíte pri hľadaní adekvátnych osôb jednoznačne zohľadňovať.

  Max | fakt24.sk

  Témy: investor
  Komentáre k článku