FAKT24


sviatok má , zajtra

  VEĽKÝ OMYL

  Toto je najväčšia chyba, ktorú robíte s Iphoneom. Okamžite prestaňte!

  22.07.2017 12:00 / štýl google+ twitter facebook

  Nikdy neukončujte “násilne” svoje aplikácie na iPhone. To je dobrá rada od odborníkov, ktorí tvrdia, že takýto krok môže poškodiť váš telefón s logom jablka.

  Iphone 7 lupa
  Iphone 7 | Apple

  Dvojité kliknutie na tlačidlo Domov a následné posúvanie aplikácii do stratena je obľúbenou zábavkou drvivej väčšiny používateľov iPhoneu. Takýmto spôsobom sa totiž dajú aplikácie rýchlo vypnúť. Medzi užívateľmi navyše koluje konšpiračná teória, že táto praktika šetrí batériu iPhoneu.

    

  Podľa odborníkov je však pravdou úplny opak. Takéto zatváranie aplikácií a ich následné otváranie spôsobuje skôr rýchlejšie vybitie batérie. Podľa odborníka na aplikácie je toto zatváranie aplikácii “najväčším nedorozumením pri používaní sytému iOS”.

   

  Podľa experta je takéto zatváranie aplikácií úplne zbytočné. Apky, ktoré práve nevyužívate sú totiž “zamrznuté a neuberajú vám nič z batérie alebo operačnej pamäte. Podľa odborníka je systém iOS navrhnutý tak, aby vám aplikácie otvorené na pozadí nijako nebrali energiu. Vašu batériu a operačnú pamäť práveže viac vyčerpá to, keď aplikáciu násilne zavriete a neskôr opäťotvoríte. Musí sa totiž nanovo načítať. Tkže už žiadne zatváranie appiek.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku