FAKT24


sviatok má , zajtra

  EPIDÉMIA OBEZITY

  Tento národ je najtučnejší! Ako sú na tom Slováci?

  27.07.2017 00:01 / štýl google+ twitter facebook

  Obezita ohrozuje čoraz viac ľudí na celom svete. Spôsobuje vážne zdravotné problémy miliónom ľudí a šíri sa pocelom svete ako nákaza.

  Obezita lupa
  Francúzi bojujú proti obezite všemožnými spôsobmi. | Profimedia

  Podľa najnovších údajov OECD trpí na celom svete obezitou až 711 miliónov ľudí. Jedoznačným lídrom v počte obéznych ľudí sú USA. Obezitou tam trpí viac ako 38 percent obyvateľov. Tesne na druhommieste je Čína. Američania majú aj najhoršie vyhliadky do budúcnosti, keďže majú najvyšší podiel obéznych detí.

    

  “Najvyšší podiel detí, ktoré trpia obezitou je v USA, kde je to až 12,7 percenta. USA a Čína majú zároveň najvyšší počet obéznych dospelých,” uvádza sa v záveroch štúdie. Slováci v štúdii dopadli dosť dobre. Podľa štatistiky u nás trpí obezitou iba 16,3 percenta ľudí. Týtmo výsledkom sme výrazne predstihli aj Čechov, kde je obéznych až 21 percent občanov. Nuž to vepřo a knedlo sa niekde prejaviť museli.

   

  Podľa výskumníkov z Harvardovej univerzity sú vysledky Američanov alarmujúce a treba prijať opatrenia na zlepšenie situácie. Celosvetovo jepodľa štúdie OECD obéznych 603,7 milióna dospelých a 107,7 milióna detí. To znamená, že obezito trpí až 12 percent všetkých dospelýcha 5 percent všetkých detí. V rokoch 1980 až 2015 sa počet obéznch ľudí vo vyspelých krajinách zdvojnásobil.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku