FAKT24


sviatok má , zajtra

  KRUTÁ PRAVDA

  Nechutné! Takto v zábavnom parku týrajú nevinné zvieratá!

  22.08.2017 00:01 / štýl google+ twitter facebook

  Zábavné parky, v ktorých vystupujú kosatky, tulene a delfíny ročne po celom svete prilákajú milióny ľudí. Za zábavou pre deti i dospelých je však krutá realita a týranie zvierat. Prehovoril o ňom bývalý zamestnanec parku SeaWorld John Hargrove.

  kosatka lupa
  kosatka | us.whales.org

  John pracoval v spoločnosti 14 rokov a trénoval kosatku menom Kasatka, ktorá muela byť pre chorobu utratená. Svoj príbeh opísal pre britský denník The Sun. Podľa Jona podmienky, v ktorých sú kosatky držané v zajatí sú “urážkou ľudskosti”.

   

  Za posledných 12 mesiacov muselo akvárium utratiť až tri kosatky, ktoré nedokázali prežiť v preplnenom a chorobami infikovanom prostredí. Tak skončila aj Kasatka, ktorú John dlhé roky trénoval. Utratiť ju museli preto, že z infekcií bola nevyliečiteľne chorá. “To, čo sa deje v týchto akváriách je ohavnosť. Tvrdia vám, že kosatky pomáhajú vzdeľávať ľudí. A ja som tomu dlhé roky veril. Realita je však taká, že Kasatka žila v utrpení, v desivých a barbarských podmienkach a zomrela v agónii. Žila celé dni v hrôze a ja som návštevníkom ponúkal klamstvo,” opisuje svoju prácu John pre The Sun.

    

  Kosatky majú problém prežiť v zábavných parkoch, pretože sú držané v nádržiach, ktoré sú pre tieto divé zvieratá príliš malé. Z depresií, ktoré im spôsobuje uzavretý priestor často úmyselne narážajú do betónových stien a spôsobujú si zranenia. Krutá pravda je taká, že vo voľnej prírode sa kosatky dožívajú aj 100 rokov. V zajatí iba mizivú časť z tohto veku.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku