FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZVIERA AKO ŽIVÝ JEDINEC

  Zver bola vecou len pre naše zákony

  21.08.2017 22:05 / štýl google+ twitter facebook

  Pes, mačka a iné boli našou súčasťou už odpradávna a vždy nám náš život iba spríjemňovali. Naše zákony zviera aj napriek tomu považovali za vec.

  Zvierata boli našou súčasťou už odpradávna a vždy nám náš život iba spríjemňovali lupa
  Zvierata boli našou súčasťou už odpradávna a vždy nám náš život iba spríjemňovali | Shutterstock

  V súčasnosti to však smeruje už k niečomu lepšiemu, pripravuje sa totiž novela zákona, podľa ktorej sa už nebude zver za ňu považovať.

    

  Tí, čo to vedeli už dávno

  Bežný človek to však vedel a takto cítil dávno. Veď, kto z nás si nezaobstaral maznáčika, ktorého pohľad do našich očí vyvolal v nás nádherné pocity. Vedeli to dokonca aj poľovníci. Z toho dôvodu sa predsa starajú o lesnú zver, ktorá v narastajúcej urbanizácii nemá vždy ideálne podmienky na prežitie. Inštalujú unikátne fotopasce, čím sa usilujú chrániť ich prirodzené životné prostredie. Starajú sa o zver, aby v časoch núdze nemusela hladovať a netrpela smädom.

   

  Poľovník pristupuje podobne aj k samotnému lovu. Po úspešnom poľovaní sa pri porazenej zveri zastane, sníme z hlavy klobúk a vzdáva jej posledný hold, úctu a česť porazeného. Ani bežný človek nie je na tom o nič horšie, dokázať prejav úcty môže k zvieraťu tiež.

   

  Dokážme im to starostlivosťou

  Zvieratá sú veľmi prítulné a sú to aj veľmi vďační spoločníci pre osamelých ľudí. Okrem toho, mačky a psy majú schopnosť človeka upokojiť, uvoľniť zo stresu a hovorí sa, že ich prítomnosť aj lieči. To sa už začína využívať aj v niektorých domovoch pre chorých a starých ľudí, čo sa osvedčilo viac, než sa očakávalo. Dokonca aj bežný kôň má preukázateľné blahodarné účinky na zlepšenie stavu niektorých ochorení. Ak túto silu oplatíme výberom spoľahlivého repelentu pre kone, urobíme prvý prospešný a pre nás jednoduchý krok.

   

  Tieto zvieratá potrebujú tiež veľa lásky a pozornosti. Najmä psi neznášajú dobre samotu. Pes potrebuje každý deň prechádzku, ktorej dĺžka a obtiažnosť zase závisí na rase, ktorú ste vybrali.

   

  Zviera ako živý jedinec

  Nie len deti, ale aj dospelí ľudia, ktorí majú v chovateľstve záľubu, môžu byť svojím spoločníkom oporou, čo sa im samozrejme v opačnom pohľade vráti niekoľkokrát. Optimálne podmienky, vedieť vybrať krásne samorasty do akvária, vlastný pelech na spanie, to všetko môže vašim zvieracím priateľom spríjemniť život. Uvedomte si, že ich vývin a mozgové kapacity nie sú tak dokonalé a sú odkázané na našu starostlivosť. Ak sa pre ňu teda rozhodnete, pristupujte k nim ako k živým jedincom a vytvorte si s nimi špecifický vzťah, ktorý vám spríjemní aj tie najťažšie chvíle.

   

  Max | fakt24.sk

  Komentáre k článku