FAKT24


sviatok má , zajtra

  RÁTAJÚ STRATY

  Hollywood prišiel o 500 miliónov. Najhoršie leto za 25 rokov!

  29.08.2017 16:00 / štýl google+ twitter facebook

  Americký Hollywood ráta obrovské straty. Tie sa vyšplhajú do stoviek miliónov dolárov. Môže za to slabý predaj vstupeniek a veľkofilmy, z ktorých sa stali prepadáky. Ako napríklad Múmia alebo Transformeri.

  Transformeri 5 lupa
  Transformeri 5 | Paramount Pictures

  Americký filmový priemysel zarobí za toto leto o 16 percent menej ako v minulom roku. Podľa servera comScore zarobia filmy iba 3,78 miliardy dolárov a prvýkrát od roku 2006 tak zárobky neprekročia hranicu 4 miliárd dolárov. V návštevnosti ide o celkovo najslabšie leto za uplynulých 25 rokov.

    

  Za neúspechom stoja filmy ako Transformeri, Múmia a Piráti Karibiku 5. Všetky tieto filmy zlyhali na americkom trhu a od úplnej tragédie ich zachránili celosvetové zárobky. Potom sú tu filmy, ktoré nezarobili ani v Amerike a ani vo svete ako Kráľ Artuš, Valerián a mesto tisícich planét a Temná veža. Celosvetovo, na rozdiel od Ameriky, filmové zárobky stúpli o tri percentá.

   

  “Štúdia sa naučili, že každý film sa počíta pokiaľ ide o zárobky. Viacero veľkých filmov minulo svoj cieľ. Prinajmenšom tri veľkofilmy a niekoľko komédií nezaujali divákov, tak ako mali. V zárobkoch tak vznikla 500-miliónová diera,” povedal Paul Dergarabedian z comScore. Víťazmi leta sa v Amerike stali Wonder Womna so zárobkom 406 miliónov a Strážcovia galaxie 2, ktorí zobrali 389 miliónov.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku