FAKT24


sviatok má , zajtra

  RTVS

  Nový šéf RTVS: O Zem spieva je rozhodnuté a vráti sa táto legenda

  01.09.2017 11:00 / štýl google+ twitter facebook

  Novozvolený šéf RTVS Jaroslav Rezník už začína úradovať vo svojej funkcii. S televíziou a rozhlasom má smelé plány. Plánuje návrat viacerých legendárnych relácií a príliš veľkého vplyvu politikov sa neobáva.

  Novozvolený generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník lupa
  Novozvolený generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník | SITA

  Rezník sa v rozhovore pre Nový Čas vyjadril aj k tomu, či nehrozí, že bude čeliť príliš veľkému vplyvu politikov, ktorí radi kritizujú spravodajstvo RTVS. “Už bezprostredne po voľbe som sa vyjadril, ћe si veľmi vážim všetky hlasy, ktoré som dostal, ale nikomu z politikov sa necítim zaviazaný. Zaviazaný som výhradne poslucháčom a divákom, ktorí majú právo na kvalitné programy. O vplyv v RTVS bude záujem vždy, rovnako o vplyv v iných inštitúciách. Ide o to, ako tomu vplyvu dokážete odolávať a akú autoritu si vybudujete,” povedal Rezník.

     

  Ten sa vyjadril aj k niektorým úspešným programom, ktoré v RTVS zaviedol jeho predchodca Václav Mika. Rozhodnuté už je aj o osude populárnej šou Zem spieva. “Druhá séria bude,” hovorí Rezník. Ten tiež sľubuje športovú Trojku, ktorá by mohla začať vysielať pred olympiádou v Tokiu v roku 2020. Nový šéf RTVS by rád na obrazovky vrátil legendárne televízne pondelky, chvíľku poézie.

   

  Najviac ľudí však zrejme poteší návrat inej relácie - rozhlasovej legendy Pozor, zákruta. Táto relácia určená pre motoristov patrila dlhé roky k jednej z najpočúvanejších. “Áno, mám v pláne ju vrátiť. V čase, keď je Slovensko automobilovou veľmocou, to má silnú vnútornú logiku. Mňa by skôr zaujímalo,prečo to v programovej štruktúre nie je v súčasnosti,” dodáva Rezník.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku