FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRIZNANIE

  Tajomstvo pápeža Františka. Pred rokmi sa podrobil psychoanalýze!

  03.09.2017 00:01 / štýl google+ twitter facebook

  Pápež František búra nové a nové bariéry. Obľúbený pontifik tentokrát priznal, že v minulosti vyhľadal pomoc psychologičky a v ťažkých časoch, ktoré prežíval sa podrobil psychoanalýze.

  Pápež František lupa
  Pápež František sa rozhodol | NBC News

  Pápež prezradil, že psychologičku vyhľadal vo veku 42 rokov, keď bol predstavený rádu jezuitov v Argentíne. V krajine vtedy panovala vojenská diktatúra, ktorá odstraňovala nepohodlných odporcov režimu. František navštevoval psychologičku približne pol roka.

   

  Nové odhalenie prišlo v knihe, ktorú na základe 12-tich veľkých rozhovorov s pápežom napísal sociológ Dominique Wolton. Kniha by sa do predaja mala dostať v priebehu budúceho týždňa. “Približne pol roka som ju navštevoval raz do týždňa, aby som si vyjasnil nejaké veci. Bola lekárka a psychoanalytička,” povedal pápež v novej knihe.

    

  František sa v knihe vyjadruje aj k tomu, že je uzavretý vo Vatikáne. “Áno som vo Vatkáne ako v klietke. Ale nie duchovne, nič ma nestraší,” dodáva pápež. Kniha bude mať viac ako 400 strán a čoskoro sa určite dočkáme aj jej prekladu do slovenčiny.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku