FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONIEC SVETA

  Takto skončí náš svet! Podľa držiteľov Nobelovej ceny

  07.09.2017 18:00 / štýl google+ twitter facebook

  Chcete vedieť ako skončí náš svet? Organizácia Times Higher Education túto otázku položila 50 držiteľom Nobelovej ceny. Až tretina z nich je presvedčená,že koniec života na našej planéte ako ho poznáme spôsobí preľudnenie a zničené životné prostredie.

  koniec sveta lupa
  Átómová apokalypsa je druhou najpravdepodobnejšoupríčinou konca sveta. | yotube.com/explorersTV

  Až 18 laureátov Nobelovej ceny si myslí, že príčinou kolapsu našej planéty bude práve preľudnenie a degradácia životného prostredia. Vážnym problémom pre ľudstvo budú klimatické zmeny a následné ťažkosti so zabezpečením dostatku pitnej vody a potravín pre ľudí. Podľa vedcov musí ľudstvo pracovať na tom, aby tento problém vyriešilo.

   

  Ako druhý vážny dôvod pre koniec sveta až štvrtina vedcov určila ničivú atómovú vojnu. K tomu, že nukleárny konflikt sa posunul až na druhé miesto rebríčka určite prispelo aj napätie so Severnou Kóreou, ktorá sa vyhráža tým, že zaútočí atómovými zbraňami na USA. Diktátorský režim Kim Čong-una navyše neustále testuje nukleárne zbrane i balistické rakety.

   

  Tretím dôvodom prečo by mohol skončiť život na Zemi by podľa vedcov mohla byť nová ničivá choroba, ktorá bude odolná voči existujúcim liekom. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je odolnosť chorôb voči liekom vážnym problémom. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku