FAKT24


sviatok má , zajtra

  HOLLYWOD

  Weinsteina vyhodila vlastná firma! Kvôli sexuálnemu obťažovaniu

  09.10.2017 09:11 / štýl google+ twitter facebook

  Dozorná rada hollywoodskeho štúdia Weinstein Company vyhodila zakladateľa firmy Harveyho Weinsteina. Dôvodom sú obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ktoré voči Weinsteinovi vzniesli viaceré ženy.

  weinstein lupa
  Harvey Weinstein | sita/ap

  Správy o sexuálnom obťažovaní ako prvý priniesol denník The New York Times. Weinstein pôsobí ako producent v Hollywoode už štyri desaťročia. Na svojom konte má viacero úspešných filmov. “Vo svetle nových informácií o nevhodnom správaní Harveyho Weinsteina sa riaditelia spoločnosti The Weinstein Company Robert Weinstein, Lance Maerov, Richard Koenigsberg anTarak Ben Ammar rozhodli s okamžitou platnosťou ukončiť jeho zamestnanecký pomer,” uvádza sa v stanovisku štúdia.

   

  Podľa magazínu The Hollywood Reporter dostal Weinstein možnosť odísť sám, ale odmietol ju. Správnej rade tvrdil, že škandál vyšumí. To však radu nepresvedčilo a s Weinsteinom sa rozlúčila. Novinárky Jodi Kantor a Megan Twohey zverejnili článok, ktorý popisuje sexuálne obťažovanie Weinsteina, ktoré trvalo desaťročia. Nevhodného správania sa dopustil aj voči herečke Ashley Judd. Weinstein sa podľa článku s osmičkou žien mimosúdne vyrovnal, aby ho nežalovali na súde.

   

  Weinstein svoje správanie obhajoval tým, že “pochádza zo 60-tych a 70.tych rokov, keď bola kultúra na pracovisku iná”. Oznámil, že si berie voľno a bude sa venovať kampani proti Donaldovi Trumpovi. Weinstein v minulosti sponzoroval viacero Demokratov. Tí po prevalení aféry venovali sumy, ktoré dostali od Weinsteina, na charitu.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Weinstein
  Komentáre k článku