FAKT24


sviatok má , zajtra

  HOLLYWOOD

  Porno-Hollywood! Režiséra obvinilo zo sexuálneho zneužitia 200 žien!

  25.10.2017 13:41 / štýl google+ twitter facebook

  Americký scenárista a režisér James Toback čelí obvineniam zo sexuálneho zneužitia od ďalších 200 žien. Tie sa so svojimi sťažnosťami prihlásili denníku Los Angeles Times, ktorý v nedeľu zverejnil text, v ktorom filmára obvinilo 38 žien vrátane niekoľkých herečiek a iných osobností šoubiznisu. Nové obvinenia voči 72-ročnému rodákovi z New Yorku zatiaľ nie sú overené, týkajú sa však rôznych foriem sexuálneho obťažovania.

  Toback lupa
  Režisér Toback. | sita/ap

  Losangeleská polícia v súvislosti s Tobackovými praktikami prijala početné telefonáty. Ako pre menovaný denník uviedla detektívka Danetta Menifee, hovorom sa už venujú pracovníci zo špeciálneho oddelenia, ktorí rozhodnú či na základe nich spustia vyšetrovanie. Ako informuje spravodajský portál BBC, v súvislosti s obvineniami od Tobacka odišiel jeho dlhoročný agent Jeff Berg. Informáciu potvrdil hovorca Bergovej firmy Northside Services.

   

  Toback, ktorý má na konte nomináciu na Oscara za scenár snímky Bugsy (1991), už v nedeľu v krátkej reakcii pre Los Angeles Times všetky obvinenia odmietol. Vyhlásil, že ženy, ktorých mená mu denník ukázal, vôbec nepozná, a ak aj niektoré áno, videl sa s nimi nie viac ako päť minút. "Nepamätám sa na ne," tvrdí Toback a dodáva, že už 22 rokov je preňho údajne "biologicky nemožné" venovať sa aktivitám, ktoré tieto ženy popisujú.

  sita | fakt24.sk

  Témy: Hollywood
  Komentáre k článku