FAKT24


sviatok má , zajtra

  DRAŽBA ZA MILIÓNY

  Hodinky Paula Newmana vydražili za rekordnú sumu

  28.10.2017 20:00 / štýl google+ twitter facebook

  V newyorskom aukčnom dome Phillips vo štvrtok vydražili za rekordných 17,8 milióna dolárov (v prepočte približne 15,3 milióna eur) hodinky, ktoré patrili americkému hercovi, režisérovi a automobilovému pretekárovi Paulovi Newmanovi. Cosmograph Daytona značky Rolex sa tak stali najdrahšími hodinkami, ktoré sa kedy predali na aukcii.

  Paul Newman lupa
  Hodinky sa vydražili za rekordnú sumu. | mensclub.jp

  V cene tak prekonali hodinky z roku 1954, ktoré patrili poslednému vietnamskému cisárovi a vlani ich predali za päť miliónov dolárov. Nový majiteľ Newmanových hodiniek si nežiadal byť menovaný.

   

  Hodinky, ktoré svojho času stáli 300 dolárov, majú ciferníky s bielymi číslicami v štýle Art Deco a sú jednými zo štyritisíc kusov na svete, ktoré spoločnosť v takomto prevedení vyrobila. Newman ich dostal od svojej manželky, herečky Joanne Woodward koncom 60. rokov minulého storočia, keď začal s pretekaním a je na nich vyrytý nápis "Jazdi opatrne".

   

  On ich v roku 1984 za pomoc s prestavbou domčeka na strome v ich rodinnom sídle vo Westporte v štáte Connecticut daroval bývalému priateľovi jeho dcéry Nell Jamesovi Coxovi, ktorý sa ich rozhodol predať. Časť z výnosu poputuje na charitatívne účely do Nell Newman Foundation, ktorú spomínaná Newmanova dcéra založila a Cox v nej pôsobí ako pokladník.

  sita | fakt24.sk

  Témy: Paul Newman
  Komentáre k článku