FAKT24


sviatok má , zajtra

  ADVOKACIA

  5 dôvod prečo si najať dobrého právnika

  28.11.2017 08:00 / štýl google+ twitter facebook

  Advokácia je vznešené povolanie. A v dnešnej dobe je potrebné stále viac a viac. Prečo? Dozviete sa z nášho článku.

  Právo je komplikované lupa
  Právo je komplikované | Shutterstock

  Právo je komplikované

  Ak nie ste právnik, pravdepodobne sa nebudete vedieť pohnúť v istých momentoch, ktoré sa týkajú biznisu. Aj tá najjasnejšia situácia sa môže bez pomoci vyškoleného a skúseného právnika nepredvídateľne zamotať. Nenajať si právnika pri začatí biznisu, obnovovaní zmlúv či iných vecí môže viesť k potenciálnym právnym dôsledkom a stratám.

   

  Nemať právnika vás môže stáť viac

  Čo je v stávke? Pri kriminálnych prípadoch sa rozhoduje či obžalovaný skončí alebo neskončí za mrežami, rezultáty civilných súdov zase bolia finančne. Plus k tomu povinnosť zaplatiť poplatky súdu či druhej strane...Skrátka a jasne, dobrý advokát vám dokáže ušetriť nemalé peniaze a problémy, napríklad aj pri zakladaní offshore spoločností.

   

  Právnici vedia ako narábať s dôkazmi

  Ani otvorené vonkajšie žalúzie nemusia do prípadu vniesť dostatok svetla-pre človeka, ktorý sa v práve nepohybuje. Vaše v právnych veciach neškolené ucho a oko ani nemusí postrehnú, že dôkazný prostriedok proti vám bol získaný nesprávne, alebo že svedectvo svedka je v rozpore s jeho predchádzajúcim vyhlásením. Skutočne dobrému advokátovi takéto veci neujdú ani omylom.

   

  Advokáti rozumejú právnym postupom

  V živote sa môžete stretnúť s lehotami a protokolmi na správne vyplnenie a včasné dodanie istých právnych dokumentov. Hoci aj jedno oneskorené alebo nesprávne podania môže ten-ktorý prípad či postup zdržať, prípadne ešte horšie, otočiť vo váš neprospech.

   

  Problémom je lepšie sa vyhnúť ako ich neskôr napravovať

  Možno poznáte ten výrok, že „gram prevencie sa vyplatí viac ako kilo liekov“. Aj spolupráca s právnikom môže v mnohých prípadoch napomôcť prevencii rôznych „právnych bolestí“. Viete o zmenách, ktoré zaznamenl register partnerov verejného sektora? Váš právnik áno.

  Max | fakt24.sk

  Témy: právnik
  Komentáre k článku