FAKT24


sviatok má , zajtra

  SPLŇTE SI SVOJ SEN

  Ako naštartovať úspešný biznis?

  29.11.2017 23:59 / štýl google+ twitter facebook

  Pracovať sám na seba, byť finančne nezávislí a pánom svojho času. To je sen, ktorý snívajú mnohí začínajúci podnikatelia. Na čo si však dať v podnikateľských začiatkoch pozor, aby sa sen nerozplynul až príliš skoro?

  Splňte si svoj sen lupa
  Splňte si svoj sen | Shuterstock

  Je váš koncept unikátny?

  Začínajúci podnikateľ je v dnešnej ako malá ryba vo veľkom rybníku. Preto by každý nováčik mal mať jasno v tom, kde je jeho miesto a ako sa môže odlíšiť od konkurencie. Ľudia chcú inovácie a milujú nové riešenia. Prineste im odpoveď na problém, ktorý riešia (napríklad repas turbo-dúchadiel), a ste na ceste k úspechu. V opačnom prípade splyniete s davom.

   

  Zabezpečte sa

  Čo môžete spraviť pre to, aby ste boli so svojim nápadom originálni? Dobre zvážte, či sa váš nápad nedá ľahko skopírovať. Veď čo ak by prišiel niekto, kto má v rukách viac marketingových prostriedkov ako vy, prebral váš nápad a rozvinul jeho potenciál za vás? Uistite sa ochrannou známkou, patentom.

   

  Vyberte si rozvíjajúci sa trh

  V búrlivom svete trhovej ekonomiky je stabilný trh jedným z kľúčových prostriedkov úspechu. Zároveň sa potrebujete dostať na miesto, ktoré rastie a má potenciál dlhodobej životnosti. A to si samozrejme vyžaduje perfektný prieskum trh skôr, než nakúpite lacné cartridge a pustíte sa do podnikania.

   

  Potrebujete dobrú sieť spolupracovníkov

  Vaša sieť by mala zahŕňať osobných dôverníkov, na ktorých sa môžete vo všetkom spoľahnúť. Dobrý právnik, účtovník a marketér sú absolútnym základom, na ktorom môžete postaviť budúci úspech. V prípade dodávateľov je super, ak zakontrahujete takých, ktorí sú vám schopní poskytnúť zľavy, kým svoj biznis nerozviniete.

   

  Musíte mať vášeň

  Niekto tomu hovorí vášeň, výstižnejší názov ale je nekonečná energia. Podnikanie si vyžaduje skoré vstávanie, prácu do neskorých nočných hodín, teda strašne veľa vašej energie. Dá vám veľa, ale veľa si aj vezme, najmä na začiatku. Založenie firmy je prvý krok na veľmi dlhej ceste.

  Max | fakt24.sk

  Témy: biznis
  Komentáre k článku