FAKT24
  AKO STE NA TOM VY?

  Zaujímavý prieskum: Čo nás najviac láka na štúdiu v zahraničí?

  07.01.2018 18:00 / štýl google+ twitter facebook

  Najväčším lákadlom študovať v zahraničí je veľká ponuka študijných odborov a prestíž školy. Naopak, od štúdia v zahraničí odrádza finančná náročnosť.

  New York lupa
  New York V OHROZENÍ | CreditUli Seit for The New York Times

  Vyplynulo to z prieskumu programu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Slovak Professionals Abroad Program. Členovia programu počas novembra 2017 oslovili študentov zo Slovenska, ktorí aktuálne študujú v zahraničí alebo absolventov zahraničných univerzít, formou online dotazníka s otázkami na ich motiváciu odísť študovať do zahraničia. Informovala o tom riaditeľka programu Slovak Professionals Abroad Program Jana Trnovská.

   

  V online dotazníku medzi účastníkmi programu sa členovia Slovak Professionals Abroad Program okrem iného pýtali, aká bola reakcia rodičov, keď im oznámili, že chcú ísť študovať do zahraničia. Mohli si vybrať od stopercentnej podpory až po možnosť, že rodičia boli zásadne proti. Viac ako polovica respondentov uviedla, že ich rodina plne podporovala. Ďalšia pätina z nich povedala, že rodičia nemali nič proti. Skôr negatívne reakcie rodičov uviedlo iba 19 percent ľudí v prieskume. „Bolo by zaujímavé porovnať informácie od študentov v zahraničí s tými, ktorí sa ešte len rozhodujú nad štúdiom v zahraničí alebo už sa rozhodli zostať tu. Naše výsledky odzrkadľujú skúsenosť Slovákov, ktorí sa pre štúdium v zahraničí rozhodli. Ak je dnes v zahraničí 30 000 slovenských študentov, bolo by zaujímavé zistiť, koľko sa rozhodlo pre slovenskú školu kvôli nedostatku financií alebo pre slabú podporu rodiny,” povedala Jana Trnovská.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku