FAKT24


sviatok má , zajtra

  KRÁĽOVSKÁ RODINA

  Britská princezná Eugenie sa zasnúbila

  22.01.2018 18:00 / štýl google+ twitter facebook

  Britská princezná Eugenie sa zasnúbila so svojím dlhoročným priateľom Jackom Brooksbankom. V pondelok to v mene jej rodičov, vojvodu a vojvodkyne z Yorku, oznámil Buckinghamský palác. Dvadsaťsedemročná vnučka kráľovnej Alžbety II. a 31-ročný bývalý manažér známeho londýnskeho klubu Mahiki sa zasnúbili začiatkom mesiaca v Nikarague. Ich sobáš sa uskutoční na jeseň v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore, kde sa v máji tiež zosobášia jej bratranec princ Harry a americká herečka Meghan Markle.

  Eugenie lupa
  Princezná Eugenie so svojim vyvoleným. | sita/ap

  Dvojica, ktorá sa zoznámila počas lyžovačky, spolu randí už niekoľko rokov. Eugenie, ktorá pracuje ako riaditeľka v galérii Hauser and Wirth, si po svadbe bude môcť ponechať svoj titul, píše spravodajský portál BBC. Princezná bude mať zároveň možnosť rozhodnúť sa či si vezme manželovo priezvisko. K zásnubám už mladému páru zagratulovali napríklad kráľovná Alžbeta II., jej manžel princ Filip či britská premiérka Theresa Mayová.

   

  Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson. Je ôsmou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku